
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- VOĽNOPREDAJNÉ LIEKY
- Bolesť
- Bolesť a horúčka
- Aspirin 500 mg tbl 500 mg 1x10 ks
Aspirin 500 mg tbl 500 mg 1x10 ks

- Kompletné špecifikácie
- Hodnotenie 0
- Súvisiaci tovar3
- Aspirin 500 mg tbl 500 mg 1x10 ksSkladom3,40 €3,09 € bez DPH
Aspirin 500 mg.
Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje tvorbu prostaglandínov, a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal.
Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.
Na odporúčanie lekára sa užíva tento liek pri zápalových ochoreniach u dospelých. Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 7 rokov.
Použitie:
Jednorazová dávka je 1-2 tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3-4x denne v odstupe 4-8 hodín. Maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g liečiva).
Jednorazová dávka je 1/2 tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín. Maximálna denná dávka sú 3 tablety (1,5 g liečiva).
Pre deti je vhodnejšie užívať tablety s obsahom 100 mg kyseliny acetylsalicylovej. Vo všeobecnosti sa u detí odporúča denná dávka kyseliny acetylsalicylovej približne 60 mg/kg, ktorá sa podáva rozdelená do 4-6 dávok, a to približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny.
Mohli by Vás zaujímať aj ďalšie produktry, ktoré nájdete v kategórií: Bolesť a horúčka